Starší rozhovor s Heathem

2. června 2006 v 18:51 | Mentoska&-) |  Heath: Interviews
Hvězda veleúspěšného snímku Zkrocená hora Heath Ledger (27) prozradil, jak se zamiloval do herecké kolegyně, a rozpovídal se o své nedávno narozené dceři.
Australský herec Heath Ledger je jedním z nejpřitažlivějších mužů, kteří se nyní objevují na sříbrném plátně. Jeho fanynky, které by tohoto krasavce chtěly získat jen pro sebe, mají smůlu. Žije totiž se svou kolegyní z filmu Zkrocená hora Michelle Williams, která mu v říjnu porodila jeho prvního potomka - dcerku Matildu
Jaké to je být otcem?
Matilda je úžasná. Je strašně roztomilá. Moc svou malou holčičku miluji. Já a moje žena Michelle jsme právě hodně pracovně vytíženi, ale s rodičovskými povinnostmi nám pomáhá moje sestra a matka, které za námi přijely do New Yorku.
Dalo by se říct, že ti otcovství otevřelo nové obzory?
Je to přesně tak, jak říkáš. Mám pocit, že jsem úplně jiný člověk a na svět se teď dívám úplně jinýma očima. Když jsem zjistil, že budu otcem, vůbec jsem si nedovedl představit, co to pro mě vlastně znamená. Teď si ale ten úžasný pocit naplno užívám.
Slyšeli jsme, že chceš velkou rodinu. Dokonce jsi někde mluvil o tom, že chceš dokonce šest dětí...
No to jste slyšeli dobře. Ale nezáleží to jen na mně. S Michelle to stále probíráme.
Proč zrovna šest?
Mám pocit, že je to ideální počet. Přece jen je to magické číslo.
Ty a Michelle jste se zamilovali na natáčení filmu Zkrocená hora. V tomto snímku váš vztah ale naopak ztroskotal. Není to divné?
Ano i ne. Rozhodně jsem se nikdy předtím nezamiloval do kolegyně přímo při natáčení, což pro mě byla nová zkušenost. Dále pak mám pocit, že díky tomuto těžkému osudu jsme byli aspoň schopni vnímat to hezké. Možná právě proto nám to vyšlo.
Budete se s Michelle brát?
Jejda, tak to zatím moc neřešíme. Ale jakmile na to přijde řeč, určitě vám dáme vědět (smích). Ne, vážně. Je to docela intimní záležitost. Mám pocit, že svatba je posvátná záležitost, a nechtěl bych ji medializovat. Je to jiná věc, když novomanželé prodají fotky nebo svatební plán ve prospěch charity. Jinak bych to ale zbytečně nezveřejňoval.
Zkoušíš zapomenout na práci, když jsi doma?
Určitě se snažím netahat práci domů a obtěžovat tím ostatní. Někdy to ale nejde. Jsme oba herci a podle toho to u nás doma i vypadá.
Pomáhá ti rodina v tvé kariéře?
Určitě ano, rozhodně v mnoha směrech. Ono vlastně jen stačí, když se na mě moje dcerka ráno usměje, a hned mám den veselejší. Je to všechno o tom. Předtím jsem měl pocit, že jsem jen takový duch, který si pluje životem, ale teď to všechno vnímám úplně jinak. Pozoruju, jak duševně rostu.
Jak jsi prožíval natáčení děsivého filmu Candy, který je o drogách?
Bylo to opravdu náročné natáčení a mně samotnému se někdy skutečně zvedal žaludek. S filmováním jsme začali pouhý měsíc předtím, než jsem se stal otcem. Nepatřím mezi herce, kteří si nějak přehnaně vymýšlejí nebo ruší při natáčení, ale když mi na plac zavolali, že mám dceru, práce šla stranou a začal jsem oslavovat. Po zbytek natáčení jsem se snažil být s Michelle aspoň v telefonním kontaktu. Díky tomu jsem tohle natáčení asi přežil ve zdraví.
O čem je vlastně tento film?
Někteří tvrdí, že je to pouhý příběh o lásce, ale já si to nemyslím. Mám rád, když se láska vloží do nezvyklého prostředí. Drogová scéna je podle mě hodně nezvyklé prostředí. Myslím si, že je to zajímavé dílko.
Připravoval ses nějak zvlášť na tuto roli?
Jistě. Měl jsem příležitost strávit nějaký čas s klukem, který byl předtím závislý na heroinu a všechno si to prožil.
A ty sám máš nějakou osobní zkušenost s drogami?
Jen tak trošku. Asi každý něco zkusil, když byl teenager. Já jsem měl to štěstí, že jsem byl už od útlého věku zavalený prací, a tak se mně tyhle nešvary naštěstí vyhnuly.
Máš rád filmy o drogách?
Nemůžu říct, že bych byl přímo fanouškem těchto "špinavých filmů". Rád se ale podívám na Requiem pro sen či Trainspotting. Věřím, že můj film Candy se mezi ně hrdě zařadí.
Myslíš si, že Zkrocená hora přinesla něco nového do světové kinematografie?
Myslím, že ještě nikdy nebyl natočen podobný film, který by takto zajímavě zobrazoval homosexualitu. Byl jsem rád, že se tento snímek setkal s takovým úspěchem. Máme se ale stále co učit.
Těšíš se, že to všechno také naučíš svou dceru?
V tuto chvíli učí ona mě. Ale já věřím, že jednou přijde čas, kdy budu mít příležitost předat jí všechny zkušenosti a poznatky. Nikdy nedopustím, aby měla strach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama